Eğitim Politikaları Başkanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar yayınlandı Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar yayınlandı

03 Nis 2020

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerin ek ders saatlerine ilişkin kararda değişikliğe gidildi.

Kararla, 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara geçici madde eklendi.

Buna göre; 2019-2020 öğretim yılında görev yapan öğretmenler, koronavirüs salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak, ek ders ücretinden yararlandırılacak.

Bu kapsamda ödeme yapılanlar, tatil edilen günlere ilişkin kendilerine telafi ve uzaktan eğitim görevi verilmesi halinde, ayrıca ek ders ücreti ödenmeksizin bu görevleri yerine getirmekle yükümlü olacak. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen öğretmenlerin, ek ders ücretleri geri tahsil edilecek.

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #MEVZUAT DEĞIŞIKLIĞI

SONRAKİ HABER

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair 2. değişiklik kararı yayınlandı

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

03 Nis 2020