Eğitim Politikaları Başkanlığı

Girişimcilik devrimini kaçırmamalıyız! Girişimcilik devrimini kaçırmamalıyız!

05 Oca 2022
DEVA Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen Eskişehir ziyaretinde, partinin il başkanlığını ziyaret etti.

Girişimcilik devrimini kaçırmamalıyız!

DEVA Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen Eskişehir ziyaretinde, partinin il başkanlığını ziyaret etti.

Siyaset 04.01.2022 - 15:12 04.01.2022 - 15:13

Girişimcilik devrimini kaçırmamalıyız!DEVA Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen Eskişehir ziyaretinde, partinin il başkanlığını ziyaret etti.

Burada DEVA Partisi Eskişehir İl Başkanı Haşim Ateş, yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılanan Ergen, konuşmasında partinin eğitim politikalarından söz etti. Pandemide çocukların eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanamadığının görüldüğünü belirten Ergen, “Ülkenin an gündeminin eğitim olması birinci önceliğimiz, çünkü dünya değişiyor, yepyeni girişimci ekonomi dünyada baş gösteriyor. Ülke olarak en büyük hammaddemiz petrol değil, altın değil insan kaynağıdır, genç nüfusudur.” diye konuştu. Bu genç nüfusun işlenmesi gerektiğini ifade eden Ergen, 3 yaşından itibaren başlayan yaşam boyu süren bir eğitim anlayışını yerleştireceklerini söyledi. Bunun için eğitim sisteminin baştan sona değiştirilmesi gerektiğini belirten Ergen, “Şu andaki dünya daha hızlı, herkesin birbirine bağlı olduğu, insan gücünün ve paranın akışkan olduğu bir dünya, bu dünyada teknoloji dalgaları da hızla gelmeye başladı. Buna hazırlıklı olmazsan başkalarına çalışan insanlar olacağız. Böyle giderse, ne yerli Türk şirketi, ne kendi sermayemiz, ne de kendi yazılımcılarımız olacak! Yüz yıl önce sanayi devrimini kaçırdık girişimcilik devrimini kaçırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ VAR

Partinin Eskişehir İl Başkanı Haşim Ateş ise şöyle konuştu: “Eskişehir’in pek çok eksiği var ama şu anda insanlar bunları unuttu, geçim derdine düştü. Parti olarak her hafta pazaryerlerine gidiyoruz buralarda insanlarla konuşuyoruz, herkes çok zor durumda, ancak bunu duymazdan gelen bir yönetim var. Umudumuz tüm sorunların DEVA Partisi iktidarında bir an evvel son bulmasıdır… Erken seçime dönük yaygın bir beklenti var, insanların 1 gün bile kaybedecek zamanı kalmadı, umarım çok gecikmeden buna yönelik karar alınır ve bu mutsuzluk iklimiz bir an evvel giderilir.”

https://www.esgazete.com/giris...

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #EĞITIMDEVA
  • #EĞITIM DEVASI
  • #EĞITIM SISTEMI
  • #EĞITIMIN DEVASI
  • #EĞITIMDE FIRSAT EŞI

SONRAKİ HABER

Eskişehir il teşkilatımızı ziyaret ettik.

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

05 Oca 2022